Letné kino v „amfiku“: Súboj pohlaví

Dátum a čas:
štvrtok - 28. 06. 2018 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Neopakovateľnú atmosféru v prírodnom kine budú milovníci filmu zažívať počas festivalu Letné kino v amfiku počas celého leta. V amfiteátri sa bude premietať od 26. júna do 2. septembra. Ďalší film, ktorý v Amfiteátri diváci uvidia, je britská životopisná dráma SÚBOJ POHLAVÍ. Pozrieť si ju budú môcť 28. júna o 21:00 hod. 

Šovinistické prasa proti feministke s chlpatými nohami, takto neodolateľná ponuka sa nedá odmietnuť. Začiatkom 70. rokov je sexuálna revolúcia v plnom prúde. V tomto prípade dochádza medzi mužmi a ženami k vzácnemu a obojstrannému príjemnému súzvuku a zhode. Lenže spoločenská rovnoprávnosť žije často len v predstavách žien. A tenis nie je výnimkou, skôr žiarivým príkladom.

Bobby Riggs je stelesnený testosterón, predstavuje všetko mužské, proti čomu akékoľvek ženské hnutie vždy bojovalo, bojuje a bojovať bude. Bývalý tenisový šampión, gambler, flákač a veľkohubý šoumen je známy vetou: „Žena patrí do spálne a do kuchyne. Presne v tomto poradí.“

Billie Jean King je moderná žena, ktorá akoby do príbehu spadla z 21. storočia. V tom, čo robí, je výnimočná, angažuje sa, presadzuje lepšie podmienky v ženskom tenise, rieši milostné vzťahy s mužmi a ženami. Dva póly, ktoré sa odpudzujú, až sa nakoniec pritiahnu.  Bobby totiž v tenisovej exhibícii poráža ženskú svetovú dvojku a zápas je posmešne nazývaný „masakrom na Deň matiek“. To je moment, kedy Billie Jean King zdvihne hodenú rukavicu a rozhodne sa nakopať mu zadok. V následne monštruóznej show už nejde len o tenis, ten je len zásterkou. Rozohrá sa zábavná bitka medzi mužským a ženským svetom, ktorá síce nemôže vyhrať na veky vedený stret…, ale každý podarený kopanec do gulí sa počíta.

Vstupné: 4,50 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.