Letné kino v AMFIKU: Sviňa

Dátum a čas:
sobota - 01. 08. 2020 - 20:30 - 22:30

Miesto konania:
Amfiteáter


Nezabiješ, nezosmilníš, nepokradneš. Slovenský film Sviňa, ktorý uvidíte v Letnom kine v AMFIKU 1. augusta 2020, bol nakrútený podľa rovnomenného knižného bestselleru spisovateľa Arpáda Soltésza. Odhalil, ako funguje moc, aké násilie sa okolo nás odohráva, vrátane obchodu s neplnoletými dievčatami v resocializačných zariadeniach a ich brutálnym zneužívaním. Thriller diváka vtiahne do sveta vysokej politiky, mafie bielych golierov, organizovaného zločinu, obchodu s bielym mäsom a veľkých peňazí.

Malebnú krajinku kdesi pod horami ovládajú vysokopostavení zločinci, ľudia prepojení s politikou, mafiou, ale aj s políciou, súdmi a veľkými kšeftami. Závislá tínedžerka zmizne z resocializačného centra, no nikomu nechýba. O nútenom sexe a drogách chce povedať na polícii, ale pošlú ju preč. Vyhľadá preto novinára, ktorý sa pustí do rozpletania neuveriteľnej chobotnice zločinu, mafie, vydierania.

Talentovaný politik sa stane predsedom a ovládne celú krajinu, pretože kto má moc, má pod palcom aj políciu aj štátne obchody. Z malého veksláka sa stáva veľký vydierač, ktorý s ľuďmi narába ako so šachovými figúrkami. Lenže môže pravda prežiť medzi ľuďmi, ktorým ide o peniaze a moc? Alebo sa Boh peňazí neštíti ani vraždiť?

Vo filme si zahrali Jozef Vajda, Marko Igonda, Dano Heriban, Gabriela Marcinková, Diana Mórová, Braňo Bystriansky, Szidi Tobiasz, Jakub Rybárik, Mária Schumerová, Dana Droppová, Petra Dubayová, Andrej Remeník a ďalší. Scenár a réžiu filmu mali v rukách dve výrazné osobnosti slovenského filmu Mariana Čengel Solčanská a Rudolf Biermann.

Premietanie sa začína o 20:30 hod.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.