Letné kino v AMFIKU – Teória všetkého

Dátum a čas:
štvrtok - 06. 08. 2015 - 18:00 - 20:30

Miesto konania:
Amfiteáter


Amfiteáter ponúka aj počas augusta príjemne strávené večery v prírodnom kine, ktoré poskytuje nevšedné filmové zážitky na čerstvom vzduchu. Amfik je miesto, kde sa vyznávači strieborného plátna radi stretávali v hojnom počte už v minulosti a ako sa zdá, filmový divák si tam po rokoch jeho niekdajšej slávy nachádza cestu čoraz viac. Na tento mesiac je pripravená pestrá paleta filmovej produkcie a každý si tam môže nájsť  svoj najobľúbenejší titul či žáner. Letné kino v AMFIKU premieta každý utorok, štvrtok a nedeľu po zotmení, teda o 20:00 hod. Dva filmy uvidia návštevníci aj v septembri. Čaká ich EX Mašina a Vybíjaná.

stiahnuť (10)Ďalší letný večer (6. 8.) divákov pobaví životopisná romantická dráma z produkcie Veľkej Británie TEÓRIA VŠETKÉHO. Film rozpráva výnimočný a neuveriteľný životný príbeh Stephena Hawkinga, ktorý na svojom veľmi chorom tele nosí jednu z najchytrejších hláv, akú kedy ľudstvo poznalo. Hravo by vysvetlil nezrozumiteľné zákonitosti fungovania vesmíru, ale sám možno nechápe, ako je možné, že jeho vlastný život zachránila tak neobyčajná vec, ako je láska.

Príbeh sa začína v roku 1963, kedy má dvadsaťjedenročný študent kozmológie na Cambridge našliapnuté ku skvelej budúcnosti. Spolužiaci i profesori ho zbožňujú, rovnako ako krásna Jane, ktorá na tejto škole študuje umenie. On na oplátku zbožňuje ju. Keď však v osobnom i profesijnom živote dosiahne pomyselný vrchol, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lekárske vyšetrenie po jednom z mnohých pádov vyriekne drsnú diagnózu – neliečiteľné postupné ochrnutie nervového systému, ktoré do dvoch rokov ukončí smrť. Lenže Jane a Stephen sa osudu vzoprú. Vezmú sa a snažia sa žiť normálny život. On si chorobu nepripúšťa a dokončuje si doktorát. Ona ho všemožne podporuje, často až za hranicu sebaobetovania. Čím viac sa blíži predpokladaný koniec, tým hektickejšie sa obaja snažia spoločne žiť.

Vstupné: 3 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.