Letné kino v amfiku: The Witch (Čarodejnica)

Dátum a čas:
utorok - 12. 07. 2016 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Jeden z najoriginálnejších a najhrôzostrašnejších hororov za posledné roky. Takúto lichotivú nálepku si nesie film The Witch (Čarodejnica) režiséra Davida Eggersa, ktorý každý, kto mal tú česť vidieť ho, popisuje ako nezabudnuteľný zážitok. Ten ponúka snímka, ktorá sa bude premietať v Letnom kine v amfiku 12. júla.

V polovici sedemnásteho storočia mali ľudia bližšie k prírode, bližšie k Bohu a bližšie k iracionálnym javom, ktoré dnes považujeme už len za rozprávky. Sedemčlenná rodina farmára Williama (Ralph Ineson), ktorá v tej dobe žila v relatívne bezpečnej osade v Novom Anglicku, sa po vážnom konflikte so susedmi rozhodla kolóniu opustiť a vydala sa dobývať americkú divočinu. Po krátkom putovaní sa usadili v zemi nikoho, blízko rozľahlého temného lesa, o ktorom by každá citlivá povaha povedala, že pôsobí hrozivo. Zlé tušenie členov farmárovej rodiny podporujú aj nevysvetliteľné udalosti, ktoré sprevádzajú ich nový život. Vrcholom série katastrof je zmiznutie farmárovho najmladšieho syna priamo pred očami najstaršej dcéry Tomassin (Anya Taylor-Joy), ktorá ho strážila. V atmosfére všadeprítomnej paranoje, plynúcej z ďalších zvláštnych udalostí, dochádza k postupnému rozkladu rodiny. Tomassin obviňujú zo všetkých nešťastí a dokonca aj z čarodejníctva. Napriek tomu, že práve ona je jediná, ktorá si aspoň čiastočne zachová zdravý rozum. A to, čo sa skrýva v temnom lese a doteraz hralo len úlohu pozorovateľa, sa rozhodne udrieť.

Režisér David Eggers, ktorý vďaka Čarodejnici vyhral cenu za réžiu na festivale v Sundance tvrdí, že čarodejnice boli hrdinkami väčšiny jeho nočných mor. „Zaujímal som sa o ne aj neskôr, keď som študoval čarodejnícke procesy. Čo tak strašného museli tie ženy spáchať, keď končili tak krutou smrťou?“ pýta se Eggers. Odpoveď možno nájdete v jeho filme.

Premietame v angličtine s českými titulkami.

Vstupné: 3 €

A3_KinoAmfik_2016


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.