Letné kino v „amfiku“: Tmavá myseľ

Dátum a čas:
utorok - 21. 08. 2018 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Premiérový sci-fi triler TMAVÁ MYSEĽ si budú môcť priaznivci tohto žánru pozrieť v Amfiteátri 21. augusta o 20:00 hod. Čaká ich príbeh šestnásťročnej Ruby (Amandla Stenberg). Po tom, čo v Amerike neznámy vírus zabije 98 percent všetkých detí, sa u tých, ktoré prežili, objavia nebezpečné superschopnosti, kvôli ktorým sú vyhlásené za nepriateľov štátu a umiestnené do internačných táborov. Hlavná hrdinka Ruby z tábora uteká a pridáva sa ku skupine tínedžerov, ktorí rovnako ako ona, utekajú pred tyranskou vládou.

Ruby, ako jedna z mála, prežila záhadnú epidémiu, ktorá zabila takmer všetky americké deti. Ale choroba sa neobišla bez následkov, začínajú sa u nej nekontrolovateľne prejavovať záblesky ničivých superschopností, vďaka ktorým je odvedená do špeciálneho tábora, kde sú nedobrovoľne umiestnené ďalšie deti s podobným osudom. Nadprirodzené sily sú označené farbami: zelení sú výnimočne inteligentní, modrí ovládajú telekinézu, žltí majú kontrolu nad elektrinou, oranžoví vedia čítať myšlienky a ovládať pamäť a tí najnebezpečnejší, červení, ovládajú oheň. Ruby by mala byť zaradená medzi oranžových, ale v tábore sa jej podarí svoju skutočnú silu utajiť a vydáva sa za pomerne neškodnú zelenú.

Pomery v tábore sú brutálne, niektoré deti postupne miznú a Ruby sa rozhodne pre útek. Na ceste za slobodou sa pridáva k ďalšej skupine utečencov, na čele s charizmatickým Liamom (Harris Dickinson), ktorý sa snaží z utečencov vytvoriť náhradnú veľkú rodinu a nájsť pre nich spoločnú budúcnosť. Ale Ruby sa bojí po všetkých svojich sklamaniach niekomu dôverovať. Tým viac, že aj v komunite utečencov sa nájdu takí, ktorí sa nezastavia pred ničím.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.