LETNÉ KINO V AMFIKU: Úkryt v zoo

Dátum a čas:
nedeľa - 09. 07. 2017 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Nedeľný letný večer 9. júla spríjemní Košičanom v Amfiteátri americký životopisný vojnový film Úkryt v zoo. Dráma podľa skutočnej udalosti prinesie príbeh o utečencoch z varšavského geta, ktorí našli útočisko vo výbehoch tamojšej zoologickej záhrady. Až za mrežami boli konečne v bezpečí.

Šialený a nebezpečný plán sa zrodil v hlave manželky riaditeľa. Výsledkom bolo viac ako 300 zachránených ľudských životov. V hlavnej úlohe sa predstaví Jessicou Chastain (držiteľka Zlatého glóbusu). Film, ktorý mal premiéru v marci tohto roku, sa z veľkej časti natáčal v Českej republike. Aj preto v nej diváci objavia mnoho známych tvárí…

Antonina Zabinská prácu v zoo zbožňuje. So zvieratami si rozumie oveľa viac ako s ľuďmi. Nebojí sa vliezť medzi podráždené slony do výbehu, a je to vlastne ona, kto svojou energiou a rozhodnosťou celú záhradu vedie. Ani ona však nie je schopná čeliť dobe, ktorá prichádza… Keď 1. septembra 1939 napadne Nemecko Poľsko, pocíti to záhrada prakticky okamžite. Bombardovanie a ostreľovanie mesta zničí za niekoľko sekúnd všetko, čo manželia Zabinskí roky budovali. Zo záhrady bez zvierat sa stane skladisko nemeckých zbraní a svoje odborné znalosti môžu Antonina a jej muž Jan (Johan Heldenbergh) využívať len k chovu prasiat. Práve tu sa nachádza začiatok cesty k ich odvážnemu plánu.

Prasatá totiž kŕmia zvyškami, ktoré vyprodukujú obyvatelia varšavského geta. A pre ne jazdí Jan pravidelne s nákladným autom. Ale späť neodváža len zvyšky jedla, ale tiež ľudí, ktorých potom ukrýva v pivničných priestoroch pod záhradou. Riskantná operácia je o to zložitejšia, že okolo záhrady neustále krúži nacistický pohlavár Lutz Heck (Daniel Brühl), prominentný zoológ, ktorý má pre Antoninu nielen profesionálnu slabosť.

Premietanie sa začína po zotmení, približne o 21:00 hod.

Vstupné: 4 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.