Letné kino v AMFIKU: Úsmevy smutných mužov

Dátum a čas:
piatok - 12. 06. 2020 - 19:00 - 23:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Druhý filmový večer v Amfiteátri bude patriť českej filmovej snímke Úsmevy smutných mužov. Celovečerný film podľa rovnomenného knižného bestselleru Jozefa Formánka, ktorý uvidia diváci 12. júna 2020, je miestami vtipný, miestami smutný. Svoju tragikomédiu „o chľaste, vôli a vesmíre“ rozpráva úspešný spisovateľ Jozef, ktorý k práci aj k rozprávaniu sa s inými ľuďmi potrebuje najskôr len pohárik a neskôr aj celú fľašu. V liečebni sa stretáva s ďalšími osudmi tých, ktorí sú, či donedávna boli, v pití alkoholu ozajstnými majstrami. A vznikajú tu priateľstvá a situácie, ktoré v obyčajnom živote ani nie sú možné.

Film priblíži príbehy úspešných chlapov, ktorí sa cez dno fľaše dostali na samotné dno života. Na dno, odkiaľ vedie už len cesta nahor. Na vojnovej ceste s alkoholom stretáva Josef napríklad Honzu, bývalého reprezentanta v triatlone a účastníka najťažších pretekov sveta – Ironmana. Úradník a geniálny matematik Milan zase verí, že je vyslancom z vesmíru. Niekoho zradila žena, niekto hral v nemeckom gay porne a svoj príbeh má aj Tomáš, ktorý zašiel vo vzťahu so svojou nevlastnou dcérou až príliš ďaleko.

Všetci z rôznych dôvodov chľastali vo veľkom štýle prvú ligu, niekto sám doma, iný ako ťahúň v krčme. Pod dohľadom prísnej primárky a v pevnom režime teraz spoločne spoznávajú, ako ľahké bolo opojnému alkoholu prepadnúť a ako naopak ťažká je cesta zo závislosti von. Zo závislosti už ale cesta von nevedie, jediná šanca je nahradiť alkohol niečím iným. Čo tak ubehnúť maratón?

Premietanie sa začína o 21:00 hod., ale o dve hodiny skôr pódium ovládnu členovia Tanečného štúdia UNOSTAR z Košíc.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.