Letné kino v amfiku: Woman in Gold

Dátum a čas:
utorok - 02. 08. 2016 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Dni sú kratšie a skôr sa stmieva, a to je dôvod, prečo sa premietanie v Letnom kine v amfiku začína v auguste o hodinu skôr ako v júli, teda o 20:00 hod. Tento mesiac prinesie celý rad zaujímavých a obľúbených filmov rôznych žánrov. Večer, 2. 8., bude patriť dráme z anglickej produkcie Woman in Gold (Dáma v zlatom).

Film rozpráva pozoruhodný skutočný príbeh ženy, ktorá sa rozhodla dosiahnuť spravodlivosť a za každú cenu bojovať o dedičstvo, ktoré jej rodine právom náležalo. Šesťdesiat rokov po tom, čo bola za druhej svetovej vojny nútená utiecť z milovanej Viedne, sa Maria Altmannová (Helen Mirren) rozhodne získať späť rodinný majetok, ktorý jej zabavili nacisti. Patria k nemu aj umelecké diela nevyčísliteľnej hodnoty, medzi inými aj slávny portrét Adely Bloch-Bauerovej I. od Gustava Klimta, ktorý sa stal národným pokladom. Za svojho právneho zástupcu si vyberie nie veľmi skúseného, ale o to odvážnejšieho mladého muža Randyho Schönberga (Ryan Reynolds). Spolu sa pustia do zdĺhavého a náročného súdneho sporu s rakúskou vládou a Najvyšším súdom USA, ktorý sa nakoniec stane jedným z najznámejších reštitučných sporov v histórii.

Premietame s českými titulkami.

Vstupné: 3 €

A3_KinoAmfik_2016


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.