Letné kino v AMFIKU – Zamilovaná Gloria

Dátum a čas:
streda - 14. 08. 2019 - 20:00 - 22:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Romantický film Zamilovaná Gloria z programovej ponuky Letného kina v AMFIKU je o tom, že láska prichádza nečakane, že vzťahy sú zložité v každom veku a že vás nič nepoloží, pokiaľ neprestanete naplno žiť. Gloria je rozvedená päťdesiatnička s už dospelými deťmi a nudným kancelárskym životom. Po večeroch sa však rada odviaže na tanečných parketoch po celom Los Angeles. Jej príbeh si môžete pozrieť v Letnom kine v AMFIKU 14. augusta 2019 o 20:00 hod.

Sebastián Leilo si remakol vlastný čílsko-španielsky film Gloria z roku 2013 a natočil čílsko-americkú Gloriu Bell. Režisér intímnych drám povolal do hlavnej úlohy Julianne Moore, čím filmu zaistil solídnu sledovanosť a divácky potenciál. Gloria pracuje a doma ju víta len mačka. Občas vidí svoje dospelé deti (Michael Cera, Caren Pistorius), povaruje vnúča a vyráža na diskotéky pre starších, kde stretne mlčanlivého Arthura (John Torturro), s ktorým opatrne nadväzuje vzťah. Obaja rozvedenci rozpačito nabiehajú na pole vzájomných prejavov lásky. Každý z nich má už vlastné životné skúsenosti a rodinné zázemie, ktoré sa snaží napasovať do rodiacej sa náklonnosti.

Julianne Moore ťahá generačnú výpoveď ženy vskutku vierohodne. Nezaostáva ani Arthur – John Torturro, ktorý predstavuje charakter muža, ktorý sa bojí odpútať sa od dcér a ich večnej nástojčivosti. Príbeh sa točí predovšetkým okolo Gloriinej famílie, tá  Arthurova svojím tajnostkárstvom vkusne sekunduje jej prirodzenej otvorenosti.

Vstupné: 5 € 

Vstupenky online:

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.