Letné kino v amfiku: Americký ostreľovač

Dátum a čas:
utorok - 30. 06. 2015 - 19:00 - 21:30

Miesto konania:
Amfiteáter


Letné filmové premietanie v košickom Amfiteátri sa začína už 30. júna a pokračovať bude aj počas mesiacov júl a august vždy v utorok, štvrtok a nedeľu. Filmoví diváci si budú môcť vybrať zo širokej ponuky snímok a vychutnať si ich pod holým nebom v neopakovateľnej atmosfére prírodného kina, ktoré má v Košiciach dlhú tradíciu. Počas júla sa na striebornom plátne začnú odvíjať filmové príbehy po zotmení o 21. hodine, v auguste o hodinu skôr. Prvý film, ktorý otvorí Letné kino v amfiku,  je životopisná akčná vojnová dráma AMERICKÝ OSTREĽOVAČ. 

stiahnuť (3)Oskarový film Americký ostreľovač rozpráva skutočný príbeh americkej legendy, ktorá prežila približne tisíc dní Irackej vojny len preto, aby tragicky zahynula vo svojej domovine vo februári 2013. Kto to však presne bol a aké boli jeho skutočné pohnútky, ako vyzeral jeho život? To všetko sa dozviete v tomto filme, nakrútenom podľa skutočných udalostí fenomenálnym  Clintom Eastwoodom a s Bradley Cooperom ako americkým ostreľovačom Chrisom Kylom.

Ostreľovač jednotiek SEAL amerického námorníctva je vyslaný do Iraku s jedinou úlohou – chrániť svojich bratov v zbrani. Jeho neomylná presnosť zachráni na bojisku veľký počet životov a keď sa rozšíri povesť o jeho odvážnych husárskych kúskoch, vyslúži si prezývku Legenda. Jeho povesť sa však donesie až za nepriateľskú líniu a na jeho hlavu je vypísaná odmena. Stáva sa z neho hlavný terč povstalcov. Navzdory nebezpečenstvu a obetiam zo strany jeho rodiny sa Chris zúčastní štyroch hrozných misií v Iraku a stáva sa symbolom kréda jednotiek SEAL – „neopustiť ani jedného muža“.  Po návrate domov zisťuje, že na vojnu nedokáže zabudnúť.

Vstupné: 3 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 

A3_kino_amfik_07_08_2015


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.