Leto v parku: Divadlo Actores – Ďurošík

Dátum a čas:
nedeľa - 19. 08. 2018 - 14:00 - 15:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


LETO V PARKU

Rožňavské divadlo ACTORES zavíta na festival Leto v parku s detským predstavením Ďurošík alebo Na zbojnícku nôtu. Všetkých pozýva na dobrodružnú cestu za zbojníckym osudom, do sveta čarovných bytostí, statočných zbojníkov, dobrotivého ľudu či skúpych zemepánov. Divadelníci si svoje kulisy rozložia na pódiu Golf 19. augusta o 16:00 hod.

Príbeh sa odohráva počas Svätojánskej noci, keď na svet prichádza dlho očakávaný zbojník Ďurko. Očakávaný nielen celou dedinou, ktorú treba vyslobodiť spod vlády nenásytného zemepána, ale jeho narodenia sa nevie dočkať aj samotný zemepán. Dobrotivá striga Hedviga, sprevádzajúca Ďurka na cestách, odhalí silu prírody. Svojím humorom vyčarí nejednému úsmev na perách, ale zároveň poukáže na dôležitosť spravodlivosti a lásky. Láskou k Ďurkovi zahorí nejedno srdce, no to jeho, si získa len jedna. Prelínanie bábkových postupov s činoherným herectvom v kontexte ľudového divadla, rovnako ako aj scénické stvárnenie a kostýmy vytvárajú fikciu sveta čarovných bytostí. Hudobné a tanečné výstupy v inscenácii dotvárajú celkovú ilúziu a podporujú tému lásky a spravodlivosti. A tak ako v každej rozprávke, aj v tejto zvíťazí dobro nad zlom.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.