Leto v parku: Divadlo ACTORES – Totálny nezmysel

Dátum a čas:
nedeľa - 19. 08. 2018 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


V inscenácii Totálny nezmysel z produkcie divadla ACTORES z Rožňavy si na festivale Leto v parku zahrajú iba traja herci a pritom stvárnia desiatky postáv. Pozrieť si túto bláznivú komédiu, plnú neočakávaných zvratov, budú môcť diváci 19. augusta o 19:00 hod. v budove Alfa. V inscenácii na motívy legendárneho britského televízneho komediálneho seriálu v hlavnej úlohe s Hugh Laurie (Dr. House) sa predstaví aristokratický blázon a jeho poslušný sluha. Broadwayský hit bol ocenený prestížnou svetovou cenou Laurenca Oliviera pre najlepšie hry sveta a stal sa svetovým bestsellerom roku 2014. 

Autori otvárajú pred divákom svet situácií, ktoré v retrospektíve prežíva ústredná postava vo vzťahu k iným osobám. A tie majú ziskuchtivé požiadavky a manipulačné schopnosti. Hlavnú líniu tvorí tragikomický obraz hrdinu, ktorý sa ocitá pod tlakom protihráčov, nútiacich ho porušiť morálne zásady. Postava sa rozhoduje “byť či nebyť” nástrojom ich egoistických cieľov a vlastným svedomím. Duchaplné dialógy s obsahovou eleganciou podčiarkujú tému nátlaku a vydierania malého človiečika, ktorý sám nerozumie, prečo sa malichernými požiadavkami ľudí zapodieva a necháva sa vtiahnuť do ich života.

Vstupné: 5 € v predpredaji/7€ v deň podujatia

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.