Leto v parku: Joga v parku

Dátum a čas:
utorok - 02. 08. 2016 - 16:00 - 17:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Už tretí rok v rámci festivalu Leto v parku prinášame cvičenie Joga v parku, ktoré je súčasťou projektu Moja pohoda. Zameriava sa na cvičenie jogy a zenu s cieľom navodenia harmónie, pohody tela i mysle. Telo a myseľ sú navzájom prepojené a keďže v súčasnom svete, plnom informácií, je naša myseľ neustále zamestnaná, často strácame schopnosť bdelého bytia v prítomnom momente. Naše telo nám vie v tom úžasne pomôcť. Dokáže byť len v prítomnom okamihu, napriek tomu, že naša myseľ rozmýšľa nad vecami z minulosti alebo plánuje v budúcnosti.

jogaPráve preto najskôr zameriame pozornosť na telo, precítime ho v jednoduchých pozíciach jogy a jemným strečingom mierne uvoľníme pocit svalovej stuhnutosti. Aby sme sa lepšie dokázali spojiť so sebou, ponoriť sa do vlastného vnútra, budeme venovať pozornosť aj nášmu dychu. Dych neustále prirodzene plynie a to z neho robí skvelú pomôcku cvičenia. Jeho sledovaním si môžeme trénovať bdelosť. Pri cvičení jogy sa nezameriame len na relaxáciu tela a mysle, ale starostlivo volenou zostavou cvikov sa pokúsime zažiť, čo vlastne naša myseľ je a ako my jej prostredníctvom, cez jej filter, vnímame seba a svet navôkol. Naučíte sa jednoduchú techniku, ktorou sa dá myseľ stíšiť, aby sa stala tou vašou oázou pokoja v ruchu neustále sa meniaceho sveta.

Pre tohtoročný festival Leto v parku sme si vybrali dva termíny cvičení a to 2. 8. (nov Mesiaca) a 16. 8. (spln Mesiaca). Voľba týchto dvoch termínov súvisí s astrologickým vplyvom Mesiaca, ktorého nov podporí nový začiatok a spln prináša naplnenie. Tieto dva protiklady, prázdne a plné, sú známym čiernobielym symbolom jing jang zobrazené v harmonickej rovnováhe neustáleho striedania a premeny. A práve túto schopnosť premeny, našej transformácie, cvičením bdelosti mysle ešte podporíme.

Počas prvého cvičenia (2. 8.) sa zameriame na obnovu spojenia so sebou, so svojou podstatou, aby sme sa cítili skutočne ako „z novu zrodený“. Obnova si vždy od nás vyžaduje to staré nechať odísť a urobiť miesto novému. A tak si vyskúšame, aké to je, keď sa myseľ po cvičení jogy „vyprázdni“ a precítime jej prirodzený stav spokojnosti a pohody. Prvé cvičenie sa začína na pódiu Golf o 18:00 hod.

Vstup: voľný

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.