Leto v parku: Madisonské mosty

Dátum a čas:
pondelok - 01. 08. 2016 - 18:30 - 20:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Leto v parku prinesie aj veľa filmových zážitkov. V prvý augustový deň sa v Kasárňach/Kulturparku vonku bude o 21:00 hod. premietať americká romantická filmová dráma režiséra Clinta Eastwooda z roku 1995 Madisonské mosty. Hlavné úlohy stvárnili Clint Eastwood a Meryl Streep.

Komorne ladený milostný príbeh síce veľmi krátkeho, zato veľmi intenzívneho citového vzplanutia dvoch ľudí v strednom veku bol natočený podľa rovnomennej knihy Wallera Roberta Jamesa. Film bol nominovaný na dva Zlaté glóbusy, Meryl Streep na 68. ročníku Americkej akadémie filmových umení a vied na Oscara v kategórii herečka v hlavnej úlohe.

Dej snímky je rozprávaný retrospektívne podľa zápiskov a denníkov práve zosnulej farmárky Francescy Johnsonovej, ktoré si čítajú jej dve dospelé deti. Tie sa až po jej smrti dozvedajú, že matka si želá netradičný pohreb spálením a svoj popol chce nechať rozptýliť pri moste, v mieste, kde sa pred mnohými rokmi stretla so svojim milencom, fotografom Robertom Kincaidom, o ktorom nemal nikto z rodiny doteraz ani tušenie.

Stalo sa to v čase, keď jej manžel s deťmi odcestovali na 6 dní na vzdialený veľtrh s výstavným býkom. Na farme sa znenazdajky objavil neznámy muž stredného veku, ktorý prišiel do Iowy, aby vyfotografoval dva staré drevené mosty, ktoré sú významnou stavebnou pamiatkou. Francesca mu ukáže cestu a začne sa s ním rozprávať. Obaja sú si sympatickí, znovu sa zídu pri moste a potom Francesca pozve Roberta k sebe domov. U oboch prerastú počiatočné vzájomné sympatie do citového vzplanutia a veľkej lásky, ktorá ale môže trvať len 4 dni, do návratu rodiny domov

Vstupné: 2 €

A3_LVPall2_2016


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.