Leto v parku: Poručík z Inishmore – komédia

Dátum a čas:
nedeľa - 14. 08. 2016 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Divadlo Kontra zo Spišskej Novej Vsi obohatí festival Leto v parku komédiou o írskych teroristoch Poručík z Inishmore, ktorú uvedie v Kasárňach/Kulturparku 14. augusta o 19:00 hod. V čase, keď sa terorizmus stal reálnou hrozbou a svet je zdesený z útokov samovrahov – fanatikov, Martin McDonagh zabíja smiechom a odhaľuje absurditu terorizmu, ukazujúc ho v neprirodzenej a zdegenerovanej forme.

Jedného dňa na ostrove Inishmore tragicky zahynie kocúr. Táto, na prvý pohľad banalita, spustí reťaz neuveriteľných a neočakávaných udalostí. Vyjde najavo, že jeho majiteľom je radikálnymi názormi preslávený člen paramilitantnej organizácie INLA, ktorý na chvíľu opúšťa svoju „misiu“, aby pomstil svojho miláčika. Krv sa leje potokmi, mŕtvoly sa kopia. Napriek tomu diváci zažijú zábavu, akú dlho nevideli.

Odhliadnuc od toho, že od prvého uvedenia hry uplynulo už 15 rokov, svetová popularita hry neslabne a navyše text naberá nové významy. Príbehom zabitého kocúra na malom ostrove sa McDonagh dotýka jedného z najväčších problémov dnešného sveta.

V komédii v réžii Klaudyny Rozhin hrajú: Peter Čižmár, Peter Olejár, Matej Erby, Andrej Palko, Antónia Oľšavská a Branislav Bajus.

Vstupné: 3 € predpredaj/5 € na mieste

A3_LVPall2_2016


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.