LETO V PARKU: Richard Rikkon – klavírny koncert

Dátum a čas:
streda - 25. 07. 2018 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Fenomenálneho klaviristu Richarda Rikkona poznajú deti i skôr narodení, ale aj mladá generácia. Jeho koncertné vystúpenia uchvacujú celý svet, ale aj v Košiciach má veľmi vďačné publikum, ktoré zapĺňa sály. Filmovou hudbou, s jemu vlastnými improvizáciami si podmanil všetkých. V Kunsthalle/Hale umenia, ale aj v Kasárňach/Kulturparku musel pridávať nielen ďalšie soundtracky, ale zakaždým to boli aspoň dva koncerty za sebou.

Kto by ho chcel znovu vidieť a počuť, tentoraz pod šírym nebom, festival Leto v parku mu splní sen. Virtuóz zasadne za klavír a zahrá svoje improvizácie  25. júla o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku. Odznejú nielen klasici Johann Sebastian Bach (Prelude no. 1 in C Major) , Ludwig van Beethoven (Moonlight Sonata), Antonín Dvořák (Humoresque), Wolfgang Amadeus Mozart (Turkisch March), Franz Liszt (La Campanella) či Antonio Vivaldi (Summer Storm) v jeho úpravách, ale tiež skladby od britskej rockovej skupiny Queen (Bohemian Rapsody), Adele (Hello), austrálskej speváčky a skladateľky Sie (Cheap Thrills),, ale tiež známy hit Perfect anglického speváka, skladateľa a hudobníka Eda Sheerana. Zaznejú aj známy song Dusk Till Dawn od Zayna feat. a Sie, Nothing Else Maters od skupiny Metallica a Playing love (Magic Vals by Legend 1900), ktorý spieva Ennio Morricone.

Vstupné: 10 € v predpredaji/12 € v deň podujatia

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.