Leto v parku: Rozpravkáreň

Dátum a čas:
nedeľa - 14. 08. 2016 - 14:00 - 15:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


S projektom dramatizovaného čítania pre deti a s deťmi, s hudobnými nástrojmi a slovenskými ľudovými rozprávkami, v ktorom ujo rozprávkar, ujo píšťalkár a víla Rozprávnica spolu s deťmi oživujú staré rozprávky Pavla Dobšinského, príde do Kasární/Kulturparku spoločenstvo slobodných výmyselníkov Jurko. Čítanie pre starších škôlkárov a žiakov 1. stupňa s rodičmi bude na pódiu v areáli parku 14. augusta o 16:00 hod.

Juraj Gembický, Róbert Egreši a Kristína Bertičová sa dali dokopy s cieľom vzkriesiť a oživiť naše tradičné rozprávky Dobšinského jednoduchým čítaním, sprevádzaným zvukom píšťaliek. Sú to ľudia, ktorí majú radi slovo, príbehy, hudbu a vzájomnú interakciu. Postupne sa rozširovali témy a nápady a začali sa do deja zapájať detskí i dospelí účastníci práve cez hudobné nástroje, ktorými tvoria zvuky, prípadne sa zapájajú do skladieb. Snažia sa deťom i dospelým dať možnosť nielen vypočuť si príbeh, ale ho aj zažiť, stať sa jeho živou súčasťou cez nástroje , rekvizity a kostýmy.

Vstup: voľný

A3_LVPall2_2016


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.