Leto v parku – Unplugged v Pape: Homes

Dátum a čas:
utorok - 06. 08. 2019 - 19:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa


Hosťom na festivale Leto v parku bude aj pesničkár Homes, ktorý vystúpi na unplugged koncerte  na pódiu pred kaviarňou Papa 6. augusta o 19:00 hod. Kto sa skrýva za týmto menom? Je to mladý hudobník Peter Kravárik z Kežmarku, ktorému sa napriek mladému veku podarilo preraziť v hudbe.

Homes sa do povedomia dostal v roku 2016 spoluprácou s Egom na skladbe Youth (Mládež). Podieľal sa aj na sólovom albume Precedens, na ktorom produkoval skladbu Keď prídem domov a následne sa objavil aj na Precedens Tour.

Na konte má niekoľko skladieb, ktoré akoby vypadli z melancholického sna. Vždy vraj miloval melancholické, pomalé, emotívne skladby a vždy vedel, že chce tvoriť také.  Formovali ho mená ako Bon Iver, Sufjan Steven či Novo Amor. Vždy sa ale snaží od nich odlíšiť a nedopustiť, aby znel ako ktokoľvek iný.

Po prvý raz predstavil svoju sólovú tvorbu, ktorú sám píše, nahráva, produkuje a spieva až na konci roku 2018, kedy debutoval svojim singlom Younger Sun.  Prezentoval sa pomerne novým a nezvyčajným zvukom – jemné gitarové vybrnkávačky sprevádzali atmosférické husle a melancholický falzet. O pár mesiacov predstavil druhú skladbu Loveable, postavenú na citlivých gitarových melódiách, klavíri a opäť falzete. Jeho najnovší singel Thaw (odmäk, topenie sa), ktorý je opäť atmosférický s ambientnými prvkami a komplexnejšou kompozíciou. Momentálne sa všetko jeho úsilie sústreďuje na vydanie debutového EP.

Vstup voľný

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.