Leto v parku – Unplugged v Pape: Pomaranč

Dátum a čas:
utorok - 30. 07. 2019 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Unplugged koncerty v Pape sú príjemným spestrením leta a prinášajú osvieženie počas večerov, pretože sa hrajú uprostred parkovej zelene. Keď k tomu pridáme kapelu so šťavnatým názvom Pomaranč, je to ten správny letný kokteil. Košická hudobná skupina, hrajúca funk, džez, ska i reggae, sa na festival Leto v parku už teší a svojim priaznivcom zahrá 30. júla 2019 o 19:00 hod.

Pomarančová formácia vznikla zoskupením nádejných hudobníkov zo Súkromnej základnej  umeleckej školy na Krosnianskej ulici. Jej hudobný žáner prešiel vývojom od džezových štandardov cez funkové groovy. Mladá skupina, ktorej vekový priemer bol v začiatkoch šestnásť rokov, začínala ako školský big band pod odborným dozorom známeho saxofonistu Mária Gapu Garberu. Účinkovala na rôznych džezových súťažiach a mestských festivaloch. Kreatívny prístup jeho členov priniesol okrem improvizovaných sól aj typické farebné zladenie čiernej a oranžovej. S príchodom nových členov sa smerovanie zmenilo. Pomaranč začal obmieňať pôvodné autorské skladby a pridávať do nich prvky reggae či rocku.

Zostavu tvoria saxofonistka a speváčka Barbora Diňová, trubkár Rihard Solárik, basgitarista Matej Bobrik, bubeník Adam Dzuro a gitarista Peter Hreha. Kapela si viackrát zahrala na spoločnom pódiu s Mariánom Čekovským, ale hudobníkov mohli Košičania vidieť aj na festivale USE THE C!TY 2015 či na Polievkovom festivale.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.