LETO V PARKU: The Youniverse, Tolstoys Veeblefetzer, DayD, Jureš Líška – koncerty

Dátum a čas:
sobota - 18. 08. 2018 - 16:30 - 21:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Hudobné produkcie desiateho ročníka festivalu Leto v parku uzavrie koncert kapiel 18. augusta. Už tradične bude rozlúčka zdarma. Večer odpália o 18:30 hod. bratislavské zoskupenia The Youniverse a Tolstoys po ktorých vystúpi talianska kapela Veeblefetzer. Po týchto koncertoch sa môžu návštevníci pripraviť na ďalšiu dávku hudby. Na electro-swingovej afterpárty ich bude zabávať DJ DayD a Juraj „Jureš“ Líška z kapely Fallgrapp.

Veeblefetzer je talianska brass’n’roll reggae párty s ôsmimi nohami vo vzduchu, ktorá veselo spája dub s hudbou Kingstonu aj New Orleans, zábleskami čistého rock’n’rollu aj muzikou, vystrihnutou ako z balkánskej svadby. Psycho-gypsy swingové gitary sa v jej hudbe miešajú s brass riffmi a rytmami bubnov.

Mladá bratislavská kapela Tolstoys hrá zrelo znejúci dreampop s prvkami elektroniky aj akustickej hudby. Nezameniteľný hlas a citlivý prejav speváčky Ely Tolstovej si v kombinácii s melancholickými, indie-popovými melódiami, precíznou rytmickou sekciou a zaujímavými aranžmánmi (husle, klavír, sample) rýchlo získal mnoho priaznivcov.

Bluesové motívy, pretkané elektronikou, psychadelic soundom Kalifornie 70. rokov z originálnej tvorby bratislavskej rock n‘ rollovej formácie The Youniverse na čele s talentovanou speváčkou Tammy Nižňanskou a spevákom a gitaristom Jergušom Oravcom, možno očakávať na ďalšom koncerte večera. Kapela, ktorá vznikla v roku 2015, systematicky pracuje na vlastnej tvorbe a profiluje svoj štýl a zvuk.

Na afterpárty to rozprúdi na vlnách electro swingu žilinský DJ a promotér DayD s originálnym rukopisom, ktorý v setoch s prehľadom mixuje melódie legendárnych jazzových bigbandov so súčasnou elektronickou tanečnou hudbou. V sobotu večer ho uvidíme v akcii spolu s elektroakustickou kapelou Fallgrapp, ktorej lídrom je Juraj „Jureš“ Líška.

Vstup zdarma

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

One Response to LETO V PARKU: The Youniverse, Tolstoys Veeblefetzer, DayD, Jureš Líška – koncerty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.