Leto v parku: #winteriscoming – diskusia

Dátum a čas:
streda - 10. 08. 2016 - 17:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Európsky dom poézie Košice, o. z. pripravil popularizačno-odbornú debatu odborníkov #winteriscoming na Lete v parku na tému knižného a seriálového fenoménu Game of Thrones (Hra o tróny), spojenú s kvízom a prezentáciou. Tá sa uskutoční 10. augusta v Kasárňach/Kulturparku pod holým nebom alebo za nepriaznivého počasia v pavilóne Papa od 19:00 hod.

Game of Thrones je americký dobrodružno-fantastický televízny seriál, vytvorený podľa knižnej série od George R. R. Martina s názvom Pieseň ľadu a ohňa (A Song of Ice and Fire), ktorej prvá časť sa volá Hra o tróny.

Seriál sa odohráva na fiktívnych kontinentoch Westeros a Essos na konci roky trvajúceho leta a pozostáva z mnohých prepojených dejových línií. Prvá séria sleduje členov rôznych šľachtických rodín počas občianskej vojny o Železný trón Siedmich kráľovstiev (Seven Kingdoms). Druhá nadväzuje a ďalej tiež rozvíja novú hrozbu – nastávajúcu zimu a mýtické stvorenia Severu (the North). Tretia sa zameriava na posledných potomkov zosadenej dynastie a ich snahu opäť sa dostať na Železný trón. Seriál využíva morálnu rôznorodosť hlavných postáv na riešenie problémov sociálnej hierarchie, viery, cti, korupcie, občianskej vojny, zločinu a trestu.

Vstup: voľný

A3_LVPall2_2016


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.