LitFest – literárny večer

Dátum a čas:
štvrtok - 05. 12. 2019 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Voľná literárna dielňa maďarskej národnostnej tvorby a netradičný literárny večer LitFest sa v tomto roku koná už po ôsmy raz. Organizuje ho Občianske združenie Pála Fecsóa. V Kasárňach/Kulturparku sa uskutoční 5. decembra o 17:00 hod. Program je zameraný na súčasnú maďarskú literárnu tvorbu. Pozvaní sú hostia zo Slovenska a z Maďarska. V Košiciach sa predstavia spisovateľ z Kráľovského Chlmca György Hogya a Boglárka Rácz z Budapešti, ktorá pochádza z Lučenca. Literárny večer v maďarskom jazyku pozostáva z besedy s autormi literárnych diel, z autorského čítania a z prednesu umeleckých výtvorov, ktoré vznikli v umeleckých tvorivých dielňach na základe literárnych diel pozvaných osobností.

Niekoľko týždňov pred podujatím sa konajú workshopy zamerané na literárnu, divadelnú, výtvarnú, intermediálnu a hudobnú tvorbu. Vznikajú spievané básne, krátke videofilmy, animácie, krátke scénické predstavenia, ktoré budú prezentované na LitFest-e. Zúčastňujú sa ich literárno-dramatické formácie, hudobné skupiny, výtvarníci, ale aj ľudia, ktorých tento projekt oslovil. Súčasťou je každoročne výstava výtvarných diel členov výtvarnej únie MAMSZE, študentov z Univerzity výtvarného umenia z Pécsu (HU), z gymnázia z Kráľovského Chlmca a Gymnázia Sándora Máraia Košice, ktorá bude sprístupnená na prízemí budovy Bravo do 15. decembra 2019.

Vstup zdarma


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.