LitZoom – Daj LIKE literatúre

Dátum a čas:
utorok - 11. 10. 2016 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa


Simona Fochler, Richard Kitta, Marcel Lacko, Dali Stano, Artforum (to be confirmed) budú hosťami podujatia LitZoom na tému Daj LIKE literatúre v pavilóne Papa v Kasárňach/Kulturparku 11. októbra o 18:00 hod.

Košice majú svoj vlastný literárny endemit. Ende čo? Endemit (gr.) je druh alebo iná systematická jednotka (rod, trieda…), ktorá sa vyskytuje len na špecifickom území a nikde inde. Do úvahy sa berie iba jeho prirodzený výskyt (zdroj: wikipédia). Priestor, kde vzniká alebo sa prijíma literatúra, je v Košiciach vždy nejakým spôsobom iný (v tom lepšom prípade) alebo je úplne “mimo”. Viete, že v Košiciach je Európsky dom poézie? Alebo, že existuje košické vydavateľstvo Dive Buki, vydávajúce literárno-kultúrny časopis, ktorý si kupujú IT-čkári? Alebo že košická DIG gallery premietala Nové formy literatúry? Viete čo to vôbec je Poetic Electric?

V tomto košickom literárnom endemite žijú naozaj zvláštne (li)tvory, ktoré sa rozhodli, že sa o svoj priestor skúsia začiatkom novembra 2016 podeliť. A to s ostatným východom a dokonca Bratislavou! Nápadu vytvoriť v Košiciach netradičný festival súčasnej literatúry dali svoj organizačný LIKE aj LIC (Literárne informačné centrum), BRaK – Bratislavský knižný festival, Literarnyklub.sk a košické Artforum.

Na LitZoome v Kasárňach/Kulturparku vám organizátori porozprávajú o tom, čo všetko (i koho všetkého) na prvom ročníku festivalu (ne)uvidíte, budete (ne)počuť. LIKE má naozaj veľkú ambíciu dokázať/ukázať – presvedčiť, že literatúra má stále čo povedať, a to nielen čiernym písmom na papieri v knihách. Proste, že si zaslúži big LIKE!

#likefestival

#literatura #knihy #novemedia #komiks #noveformyliteratury #typografia #ilustrácia

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.