Local Orient Fest: breakin a tricking

Dátum a čas:
nedeľa - 16. 10. 2016 - 14:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Local Orient Fest sa začal už pred pár rokmi ako malá akcia pre breakerov z Košíc a blízkeho okolia v tanečnej sále Kamikadze crew. Local (organizuje sa pre domácich tanečníkov), Orient (koná sa v srdci východu) a Fest (spája akrobaciu, gymnastiku a bojové umenia). Na tanečnom parkete sa stretli breakeri na 2 až 3 hodiny. Hlavným cieľom podujatia je spojiť tanečníkov z rôznych tanečných skupín  a miest východného Slovenska. Teraz sa stretnú 16. októbra o 16:00 hod. v podzemnej garáži Kasární/Kulturparku a na workshopoch v budove Bravo.

„Z malej myšlienky sa časom vykľula väčšia, a to spojiť ľudí, venujúcich sa breakinu (break dance) priamo v metropole východu, v Košiciach, kde sa nekoná veľa takýchto tanečných akcií a dať tomuto podujatiu trocha inú tvár,“ hovorí organizátor a zanietený tanečný tréner Martin Michalčík, vo svete tanca prezývaný Číňan. Local Orient Fest nie je len o tanci, je to o spojení dvoch kultúr –  breakin a tricking. Prirovnávajú sa k extrémnym športom a sú divácky veľmi príťažlivé a pútavé, je v tom kopec energie a adrenalínu.“

Breakin všetci poznáme, no tricking je pre väčšinu ľudí veľkou neznámou. Tricking je spojenie gymnastiky, bojových umení a breakinu v jednom, čo v preklade znamená „lietajúci chlapci nad parketom“. Pre tanečníkov, venujúcich sa výlučne breakinu alebo trickingu, to bude nová skúsenosť stretnúť sa na jednom parkete a workshopoch a vymeniť si skúsenosti.

 LOF nezahŕňa len tanečné alebo trickové battle, ale aj workshopy pod vedením profesionálnych lektorov, ako sú napríklad breakin workshop pod vedením Twistera alebo Rena z Maďarska (13:30 – 15:00), rovnako tricking workshop v profesionálnej hale Family gym oáza (10:30 – 12:00) pod vedením Pavla Šeba, jedného z prvých trickerov, reprezentujúcich Slovensko. Okrem iného je pripravený aj Kids detský battle, rap shop, exhibičné vystúpenia… Najmladší registrovaný účastník má len 6 rokov, najstarší 32. Účasť potvrdili aj známe tanečné a trickové tváre zo Slovenska, Maďarska a Českej republiky.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.