Loli paradička – film

Dátum a čas:
streda - 28. 08. 2019 - 19:30 - 22:30

Miesto konania:
Amfiteáter


Príďte si pozrieť letný východniarsky kinohit ,,Loli paradička“ a rozlúčiť sa s letom a magickou atmosférou košického Amfiteátra za účasti tvorcov a hercov 28. augusta 2019 o 19:30 hod. Pre divákov je pripravená autogramiáda s hosťami. Stretnú sa s Kamilou Mitrášovou, Michalom Iľkaninom, Michalom Soltészom a Richardom Staviarskym. Potom si už pozrú romantickú komédiu o láske dvoch „nešťastníkov“ z východného Slovenska. Autorský film prešovskej rodiny Staviarskych mal premiéru na júnovom Art Film Feste.

Hlavnými hrdinami Loli paradičky sú Milan, jarmočný predavač cukroviniek a Veronka, ktorá mu ukradla dva turecké medy. Zľutuje sa nad ňou a kúpi jej obed. Medzi oboma to zaiskrí a po búrlivej noci v lacnej ubytovni na okraji mesta sa do seba zaľúbia a začnú si plánovať spoločný život. Veronke neprekáža, že Milan nemá nohu. Milanovi zas neprekáža, že Veronka je Rómka. Prijme však takúto „nekonvenčnú“ dvojicu aj spoločnosť? Podarí sa im obhájiť svoju lásku?

Vo filme hrajú takmer výlučne východoslovenskí herci. Autentickosť znásobuje mnoho dialógov v šarišskom nárečí.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.