LVP: Babadlo: Ako psíček a mačička… – detské predstavenie

Dátum a čas:
nedeľa - 30. 07. 2017 - 14:00 - 15:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Rozsahom neveľká, ale umelecky významná tvorba Josefa Čapka, určená pre deti a mládež (ale rovnako i dospelým), už dávno patrí do klasického fondu českej literatúry. Kultivovane, umne v sebe spája komický, zábavný aspekt s ľudskou múdrosťou, a to bolo dôvodom pre divadlo Babadlo siahnuť po vtipných a múdrych príbehoch psíčka a mačičky. S týmto predstavením zavítajú herci medzi deti na Leto v parku 30. júla o 16:00 hod.  

Príbeh ponúka detskému divákovi originálne moderné príbehy, budujúce na etických princípoch ľudovej slovesnosti. Prináša hravé nápady, situácie, v ktorých sa nenásilne dieťa konfrontuje s dôležitými ľudskými charakterovými hodnotami. Dramatizácia, ktorá vznikla pre potreby bábkového divadla, voľne spája viacero príbehov z knihy Rozprávky o psíčkovi a mačičke. Využíva čiastkové epizódy alebo motívy príbehu jedného dňa, ktoré spolu prežijú.

Dramatizácia rešpektuje štýl a poetiku autora. Pre divadelné stvárnenie ponúka tvorcom viacero akčných, komických situácií, ktoré sú pre detského diváka pútavé, udržiavajú jeho vnímavosť a poskytujú možnosť interaktivity. Predstavenie je kombináciou živých hercov a bábok.

Vstupné: 2 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.