LVP: Basie Frank Band a James & Black – koncert

Dátum a čas:
streda - 23. 08. 2017 - sobota - 26. 08. 2017 - 17:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Dvojmesačný maratón podujatí, ktoré pripravovala príspevková organizácia K13 – Košické kultúrne centrá počas festivalu Leto v parku sa chýli k záveru. S letom sa rozlúčime so skupinou Basie Frank Band so speváčkou Barborou Švidraňovou a zahraničnými hosťami James & Black na koncerte, ktorý bude zdarma.

Festival Leto v parku vyvrcholí koncertom skupiny Basie Frank Band s frontmankou Barborou Švidraňovou a dôstojnou bodkou budú zahraniční hostia z Texasu, momentálne žijúci v Európe, James & Black. Na výnimočný večer sa ich priaznivci môžu tešiť 26. augusta o 19:00 hod. Pódium v parku bude patriť len im.

Multižánrový autorský projekt Basie Frank Band je ovplyvnený hudobnými štýlmi ako pop-jazz, funk, soul, jazz-rock, rhythm’n’blues a mnohými inými. Kapela sa snaží vytvoriť vlastný originálny prúd populárnej hudby, vlastný fusion, obohatený jazzovými harmóniami s prvkami soulu, funky a rocku. Niektoré texty sú okorenené recesiou a nadhľadom, ostatné sú hlbokou výpoveďou hlavnej textárky, speváčky a herečky Barbory Švidraňovej.

Keď prídete na koncert James & Black, cítite to od prvej chvíle – je to skutočné, i keď to neviete pomenovať a očami to nevidíte. Takéto pocity prežívate, keď sa započúvate do čistej a autentickej hudby, pri ktorej si hlboko uvedomíte, že tu zďaleka nejde len o noty a rytmus. James & Black svoj hudobný žáner nazvali „Guerrilla Soul“ vzhľadom k svojmu postoju kdekoľvek/kedykoľvek a vzhľadom k nekonvenčným metódam, ku ktorým sa prikláňajú. Zaspievajú si s nimi aj lokálni souloví speváci.

Vstup: voľný

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.