LVP: BAŽANT KINEMATOGRAF – 38

Dátum a čas:
streda - 26. 08. 2015 - 18:30 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na festival Leto v parku dorazí aj autobus Bažant Kinematograf, ktorý brázdi už 13 rokov po Slovensku a prináša filmové zážitky. Pod holým nebom uvidíme aj slovenský dokumentárny film 38, ktorý je životopisnou snímkou o legendárnom zosnulom hokejistovi Pavlovi Demitrovi.

images (2)Nečakajte len smútok a plač. Hoci úvod a záver dokážu rozcítiť, dokument vyvoláva veľmi úsmevné reakcie. Cieľom režisérov Jara Dangla a Lukáša Zednikoviča nebolo idealizovať, ale spoznať hokejovú legendu. Celý dej má dve línie. V prvej manželka Majka cestuje vlakom na miesto, kde sa v roku 2011 odohrala tragická nehoda. Druhá línia je chronologickým zobrazením Demitrovho hokejového života, v ktorej nechýbajú rozhovory s trénermi, spoluhráčmi, rodinou, aj kamarátmi. Biografický dokument 38 sa stal jedným z najsledovanejších v roku 2014. Bažant Kinematograf ho prinesie na strieborné plátno v parku 26. augusta so začiatkom o 20:30 hod.

Vstup: zdarma

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.