LVP: BAŽANT KINEMATOGRAF – Díra u Hanušovic

Dátum a čas:
pondelok - 24. 08. 2015 - 18:30 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na festival Leto v parku dorazí aj autobus Bažant Kinematograf, ktorý brázdi už 13 rokov po Slovensku a prináša filmové zážitky. Pod holým nebom v areáli Kasární/Kulturparku uvidíme ako prvý český film Díra u Hanušovic, Je to príbeh o slobodnej učiteľke nemčiny Marune (Tatiana Vilhelmová), ktorá vedie krčmu v malej dedine, kde si nie je z čoho vyberať. Starosta (Ivan Trojan) trávi veľa času na posede a čaká na svojho jeleňa, naivný Olin (Jaroslav Plesl) je považovaný za dedinského blázna a Kódl (Lukáš Latiňák) sa otáča za každou sukňou. Pridajme panovačnú matku (Johanna Tesařová), o ktorú sa Maruna stará so sestrou a vidina krajšieho života sa rozplýva pred očami. Až kým nedôjde k nečakanej udalosti…

Režisér filmu Miroslav Krobot (1951) patrí medzi najväčších českých divadelných režisérov a hercov. Jeho filmový debut uvidíme na Lete v parku 24. augusta so začiatkom o 20:30 hod.

Vstup: voľný

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.