LVP: Bažant kinematograf – OBECNÁ ŠKOLA

Dátum a čas:
utorok - 22. 08. 2017 - 18:30 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na festival Leto v parku opäť dorazí autobus Bažant kinematograf, plný skvelých filmov, ktoré sa budú premietať po zotmení o 20:30 hod. v parku. Štvrtý večer (22. 8.) bude patriť česko-slovenskému filmu režiséra Jana Svěráka podľa scenára Zdeňka Svěráka OBECNÁ ŠKOLA. Film bol nominovaný na Oscara. V snímke je zachytené krátke euforické obdobie po 2. svetovej vojne a mnoho menej či viac úsmevných historiek detí, ktoré navštevujú chlapčenskú školu.

Do chlapčenskej triedy jednej zo škôl na predmestí Prahy chodí tiež desaťročný Edo Souček  so svojim kamarátom Tondom. Rovnako ako ostatní, ignorujú pokusy rezignovanej učiteľky Maxovej o výučbu a skôr než o učivo, sa zaujímajú o farbu jej nohavičiek. Niet sa čo čudovať, že sa učiteľka jedného dňa zblázni a na jej miesto nastúpi nový učiteľ. Chodí vo vojenskej uniforme, na opasku má skutočnú pištoľ a okamžite zavedie v triede prísny režim, ktorého súčasťou je aj veľmi svižná palička a pútavé rozprávanie o vojnových zážitkoch. Neskôr sa u neho začne prejavovať slabosť pre nežné pohlavie. Nasledujú udania a učiteľovi hrozí trest za mravný delikt…

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.