LVP: Bažant kinematograf – SEDEM ZHAVRANELÝCH BRATOV

Dátum a čas:
nedeľa - 20. 08. 2017 - 18:30 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na festival Leto v parku opäť dorazí autobus Bažant kinematograf, plný skvelých filmov, ktoré sa budú premietať po zotmení o 20:30 hod. v parku. Druhý večer 20. augusta bude patriť česko-slovenskému titulu SEDEM ZHAVRANELÝCH BRATOV. Ide o prvú filmovú rozprávku českej režisérky a scenáristky Alice Nellis, ktorú nakrútila na motívy Pavla Dobšinského a českej klasiky Boženy Němcovej Sedmoro krkavců.

Režisérka snímok Tajnosti (2007), Mamas & Papas (2010), Perfekt Days (2011), Revival (2013), Anjeli (2014) malých i veľkých divákov poteší príbehom mladého dievčaťa, ktoré na seba zoberie ťažkú úlohu. Musí sa pokúsiť zachrániť bratov a zbaviť ich prekliatia, ktoré na nich uvrhla ich matka. Film prináša tému odvahy a vytrvalosti, ale tiež ukazuje silu slova, pravdy a skutočnej lásky. Nerozpráva sa v ňom príliš veľa, ponúka však bohaté obrazy (kamera Matěj Cibulka), podnecujúce predstavivosť a nechýbajú ani vtipné scénky. Vizuálne atraktívna rozprávka s nádhernými scenériami osloví divákov aj vydareným hereckým obsadením.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.