LVP: Bažant kinematograf – TEÓRIA TIGRA

Dátum a čas:
pondelok - 21. 08. 2017 - 18:30 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na festival Leto v parku opäť dorazí autobus Bažant kinematograf, plný skvelých filmov, ktoré sa budú premietať po zotmení o 20:30 hod. v parku. Tretí večer bude patriť českému titulu TEÓRIA TIGRA v réžii Radeka Bajgara, ktorý diváci uvidia 21. augusta. 

Veterinár Jan (Jiří Bartoška) už má toho dosť. Poslednou kvapkou je smrť svokra, ktorému tiež došli sily a trpezlivosť. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho živote, starobe a nakoniec aj o tom, ako a kde bude pochovaný. Nerešpektovala žiadne jeho prianie a túžbu, v dobrej viere, že ona sama vždy a lepšie než on vie, čo je pre neho dobré a správne. A tak sa na jeho nešťastie o neho starala podľa svojej predstavy o šťastí.

A Janovi začína byť jasné, že je na tej istej ceste. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) sa totiž riadi rovnakou teóriou malého dvora a dlhého biča a presvedčením, že za šťastie svojho muža je zodpovedná výhradne ona. Janovi dôjde, že už takto ďalej nemôže, nechce a nevie. Keď nič neurobí, skončí ako svokor. Jedného dňa mu napadne spôsob, ako sa oslobodiť a získať späť vládu nad svojim životom. Táto revolta je ale veľmi netradičná. Už len tým, že prvotnou inšpiráciou mu bol jeden z jeho pacientov, papagáj s podozrením na Alzheimera. Jan sa tak aj vďaka nemu vydáva na cestu za naplnením toho, o čom sa domnieva, že sú jeho sny. A pretože táto cesta nemôže byť ľahká, stáva sa jej súčasťou tiež stádo kôz a neskôr i kráv, psychiatrický ústav, plavba na plachetnici a život na lodi.

Janova cesta za slobodou ovplyvní i životy jeho detí a ich partnerov. Dcéra Olga (Táňa Vilhelmová) totiž prevzala matkinu metódu, zatiaľ čo nevesta Alena (Pavla Beretová) dokázala tlaku rodinnej tradície odolať a volí si vlastnú cestu, liberálnejšiu, modernejšiu, ľudskejšiu. Dôsledky sú pre ich náprotivky (Jiří Havelka a Jakub Kohák) v obidvoch prípadoch zodpovedajúce.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.