LVP: Bažant kinematograf – UČITEĽKA

Dátum a čas:
sobota - 19. 08. 2017 - 18:30 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na festival Leto v parku opäť dorazí autobus Bažant kinematograf, plný skvelých filmov, ktoré sa budú premietať po zotmení o 20:30 hod. v parku. Prvým z piatich filmov bude 19. augusta slovensko-česká koprodukčná snímka režiséra Jana Hřebejka a scenáristu Petra Jarchovského UČITEĽKA.

Príbeh sa odohráva v roku 1983. V jednej predmestskej základnej škole sa stretáva riaditeľka s rodičmi detí jednej z tried. Hľadá spolu s nimi spôsob, ako sa zbaviť učiteľky, bezdetnej vdovy po vysokom armádnom dôstojníkovi. Z priebehu rodičovskej schôdzky postupne vyplynie, akým spôsobom si učiteľka podrobuje rodiny svojich žiakov.

Zdanlivo empatická a láskavo vyzerajúca učiteľka manipuluje s rodičmi za účelom osobného obohatenia či už v podobe materiálnych výhod alebo dokonca vidiny milostného pomeru. Nielen z obavy o prospech svojich milovaných detí väčšina rodičov triednej učiteľke podlieha a poskytuje jej najrôznejšie služby, darčeky a iné pozornosti. Nájdu sa však tri rodiny, ktoré sa rozhodnú učiteľke vzoprieť a pokúsia sa situáciu s riaditeľkou školy zvrátiť. Dej strhujúcej a veľmi aktuálnej snímky o sile ľudského charakteru, inšpirovaného skutočnou udalosťou, sa síce odohráva na začiatku 80. rokov, ale ide o príbeh univerzálny, ktorý by sa mohol odohrať kedykoľvek a kdekoľvek.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.