LVP: BAŽANT KINEMATOGRAF – Zakázané uvoľnenie

Dátum a čas:
utorok - 25. 08. 2015 - 18:30 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na festival Leto v parku dorazí aj autobus Bažant Kinematograf, ktorý brázdi už 13 rokov po Slovensku a prináša filmové zážitky. Pod holým nebom v areáli Kasární/Kulturparku uvidíme ako druhý český film Zakázané uvoľnenie. Je to počin Jana Hřebejka, v súčasnosti vyhľadávaného českého režiséra, na ktorého filmy sa čaká s napätím. Komédia z pera Petra Kolečka je o nepodarenom únose nevesty, o dôležitom hokejovom zápase a o kokteile, čo si dievčatá nalejú, keď príde ten správny čas.

Výbušná konverzačná a situačná komédia sa odohráva počas jedného večera v zapadnutej dedinskej krčme. Jej príbeh je jednoduchý. Dozviete sa, čo všetko sa môže povedať a stať, keď sa opijú unesená nevesta, ženský svedok jej ženícha a životom ostrieľaná barmanka… Film je hereckým koncertom mladých a krásnych herečiek a na rozdiel od divadelnej hry režiséra Dana Špinara v ňom pribudli postavy, scénky i prostredia. Oddychový Hřebejk, v ktorom sa všetko začína na svadbe a končí prekvapivou pointou.

Vo filme si zahrali Slovenka Zuzana Stavná, Hana Vagnerová, Jana Stryková, Ondřej Sokol, Igor Orozovič, Tomáš Jeřábek, Norbert Tichý, Daniel Špinar. Premietať sa bude 25. augusta so začiatkom o 20:30 hod.

Vstup: voľný

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.