LVP: Bratislava Hot Serenaders – koncert

Dátum a čas:
piatok - 28. 08. 2015 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Vyvrcholením multižánrového festivalu Leto v parku bude vystúpenie orchestra BRATISLAVA HOT SERENADERS, ktorý príde do Košíc tentoraz aj s Milanom Lasicom. Tvorí ho 18 hudobníkov opantaných menšinovým hudobným žánrom Hot džez alebo Sweet and Dance Music. Táto hudba prišla do Európy z Ameriky koncom 20. rokov a názov dostala na základe planúceho tempa a ohnivej improvizácie. Hot džez sa tešil popularite až do nástupu swingových kapiel, ktoré ho v 30. rokoch vytlačili z klubov.

BHSOrchester patrí medzi jedno z mála úzko vyprofilovaných hudobných telies na Slovensku. Od svojho založenia v roku 1992 sa jeho obsadenie takmer nemení a osemnásť nadšencov sa pravidelne stretáva vo svojom voľnom čase bez jedinej prestávky. V tomto zápale ich drží pohromade láska k hudbe. Členovia B.H.S. sú vášnivými zberateľmi starých autentických nahrávok, z ktorých do (ne)skorých ranných hodín píšu notu po note aranžmány. Tie potom nacvičia a v autentických oblekoch, pri jednom mikrofóne a na autentických hudobných nástrojoch interpretujú. Spája ich aj láska k šlágrom Františka Krištofa Veselého.

Na ich originálne vystúpenie sa môžu návštevníci festivalu tešiť 28. augusta v  Kunsthalle/Hale umenia o 19:30 hod.

Vstupné: 10 € v predpredaji/12 € na mieste.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.