LVP: Divadlo Actores – 39 stupňov

Dátum a čas:
nedeľa - 23. 08. 2015 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Divadlo Actores zvýši teplotu v parku počas festivalu na 39 stupňov. S týmto titulom príde na Leto v parku medzi divákov 23. augusta. Richard Hanney si žije svoj nudný život v Londýne, až kým jedného dňa nestretne záhadnú ženu a ocitne sa priamo uprostred veľkého zločineckého prípadu. Pôvodný príbeh je upravený pre štyroch hercov. Predstaviteľ Hanneya hrá len jednu postavu, no herečka predstavuje tri ženy, ktoré sú charakterovo úplne odlišné. Ostatných 26 postáv hrajú dvaja herci, ktorí sa za sekundu dokážu zmeniť z policajtov na gangstrov, z aristokratov na sedliakov. Pôvodné detektívne napätie sa tak zmení na kriminálnu komédiu. Tridsať postáv zahrajú štyria herci.

stiahnuť (8)Špionážna krimikomédia na motívy rovnomennej novely Johna Buchana a Patricka Barlowa a slávneho filmu Alfréda Hitchcocka získala cenu Lawrenca Oliviera za najlepšiu komédiu roku 2007, Ocenenie Tony Awards 2008… Na pódiu Kasární/Kulturparku si zahrajú Róbert Kobezda, Ivana Krajňáková, Atila Bocsárszky ml. a Jozef Komiňák a. h. v réžii Tatiany Masníkovej.

Profesionálne Mestské divadlo ACTORES z Rožňavy doposiaľ vytvorilo vyše štyri desiatky inscenácií, ktoré boli prezentované nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Prináša v nich aktuálne témy, využíva nové postupy a formy divadelného jazyka, improvizáciu, scénický pohyb, akrobaciu a tanec.  Repertoár divadla tvoria aj autorské predstavenia a predstavenia bez slov.

Názov divadla ACTORES pochádza z latinského jazyka a jeho význam v preklade vyjadruje herca, obetavo oddaného svojej umeleckej práci, tvorbe, divadlu, publiku. Vzniklo v roku 1994, keď herci prešovských a košických divadiel (absolventi umeleckých škôl) pociťovali potrebu založiť komorný súbor s cieľom plnohodnotnej experimentálnej tvorivosti podľa vzoru svetoznámeho poľského divadla S. I. Witkiewicza, nachádzajúceho sa v Zakopanom.

Vstupné: 2 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.