LVP: Divadlo Kontra: Howie a Rookie

Dátum a čas:
nedeľa - 30. 07. 2017 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


 

Po 10 rokoch sa spišskonovoveské Divadlo Kontra vracia k svojmu najväčšiemu hitu Howie a Rookie od Marka O´Roweho v réžii Klaudyny Rozhin v novom obsadení a v novom šate. Za túto hru získalo Cenu DOSKY 2007 “Objav sezóny 2006/2007 a Cenu “PREKVAPENIE NOVEJ DRÁMY” na festivale Nová dráma 2007 v Bratislave. Diváci ju uvidia v Košiciach na festivale Leto v parku 30. júla o 19:00 hod.

Predstavenie Howie a Rookie je divokou dublinskou odyseou, v ktorej udalosti s nasvrabeným matracom naberú mýtický význam a brutálne spoja osudy dvoch hlavných hrdinov. Howie Lee (Peter Čižmár) a Rookie Lee (Peter Olejár) nie sú príbuzní. Spája ich len rovnaké priezvisko a Dublin. Pripravte sa na divokú jazdu temnými zákutiami. Nasvrabený matrac. Dve mŕtve bojovné exotické ryby.  Krv a sex. Humor a horor. Pomsta a obeta.

Howie, ktorý rozpráva prvú polovicu príbehu, ide dostať Rookieho. Dôvodom je, že Howieho kámoš Peaches chytil svrab a škriabajúci sa až do krvi Rookie je jediný možný zdroj nákazy. Pomsta visí vo vzduchu. Howieho gang sa ženie naprieč dublinskými barmi a pisoármi, lenže sa im pripletie do cesty karma.

Rookie, známy tým, že “láme srdcia a deraví blany” sa ujíma rozprávania v druhej časti príbehu, keď sa obaja muži opäť stretnú za krvavých  okolností, po náhodnej smrti dvoch exotických bojovných rybiek miestneho gangstra Babochlapa.

Ani jedného z týchto hrdinov si nemusíte obľúbiť, ale s nadšením strávite 80 minút v ich spoločnosti. Ak sa dokážete na tento silný príbeh napojiť, budete odmenení neopakovateľným zážitkom. Howie a Rookie je príbeh komický a smutný zároveň. Brutálny a nekompromisný. Ale krásny.

Inscenácia Divadla Kontra bola prezentovaná na festivale Edinburgh Fringe 2007 na základe pozvania nadácie Richarda Demarco, Demarco European Arts Foundation, a tiež v Bristole, v Prahe a vo Varšave.

Vstupné: 4 € predpredaj/6 € v deň podujatia

Vstupenky online: 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.