LVP: Dve rozprávky na brušku – bábkové predstavenie

Dátum a čas:
nedeľa - 16. 07. 2017 - 14:00 - 15:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Bábkové divadlo na rázcestí z Banskej Bystrice obohatí letný festivalový program predstavením pre najmenších Dve rozprávky na brušku: O Jurajovi s kozou a o Dobromilovi a Lenimírovi. Deti sa s bábkohercami stretnú 16. júla o 16:00 hod. v parku a pozrú si klasickú rozprávku v tradično- netradičnom spracovaní.

Predlohou pre tvorcov boli rozprávky Jurko s kozou od K. J. Erbena a staročeská ľudová rozprávky O Dobromilovi a Lenimírovi v réžii B. Schenkovej. Dôležité je samotné rozprávanie a príbeh. Mieša sa v nich komické s poučným, nešťastie a bieda so šťastným koncom. Avšak predovšetkým ide o netradičné a súčasné spracovanie metódy, akou sa kedysi hrávalo v klasickom bábkovom divadle pre deti. Pretože bábkové divadlo nemusí byť len statická záležitosť s pevne zabudovanou scénou a bábkami, ale dá sa zavesiť napríklad na „bruško“. A zrazu sa otvoria nové možnosti a variácie hrania s klasickými bábkami, nové spojenie hry bábok so živým hercom a maskou.

Vstupné: 2

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.