LVP: Joga v parku

Dátum a čas:
utorok - 25. 07. 2017 - 16:00 - 17:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Tak ako každý rok, aj tento sa bude v rámci festivalu Leto v parku cvičiť joga pri svetle zapadajúceho slnka. Cvičitelia zo Slovenskej zenovej školy Kwan Um Košice na drevenom pódiu Golf v areáli Kasární/Kulturparku zasvätia záujemcov do tajov tohto cvičenia počas troch večerov s hudobným sprievodom violončela. Zamerajú sa na cvičenie jogy a zenu s cieľom navodenia harmónie, pohody tela i mysle. V prípade nepriaznivého počasia sa bude cvičiť v tanečnej sále. 

 

Cvičenie jogy pôsobí nielen na naše telo, ale aj myseľ a vracia nás do prirodzeného stavu harmónie a pohody. Telo je domovom našej psychiky a pokiaľ sa v ňom chceme cítiť dobre, je dôležité udržovať ho v dobrej kondícii. Výborné na takomto cvičení je aj to, že pri tom môžete úplne vypnúť hlavu. Skúšate si jednotlivé pozície a len vnímate, čo sa pri tom odohráva vo vašom tele, kde pociťujete napätie alebo uvoľnenie. Pri cvičení venujeme pozornosť aj dýchaniu. Dych sa stáva našim pomocníkom, aby sme dokázali udržať pozornosť “tu a teraz” a nenechali sa odviezť vlakom našich myšlienok k tomu, čo bolo alebo čo bude. Vnímanie dychu a jeho voľnosť nám dáva pocit vnútorného priestoru a ľahkosti. K tomu doplníme ešte jemný strečing, aby sme si zachovali alebo prinavrátili pružnosť tela.

Druhé cvičenia jogy bude 25. júla o 18:00 hod.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.