LVP: Kam chodí Oscar Wilde na večeru – komédia

Dátum a čas:
nedeľa - 16. 08. 2015 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Chcete sa dozvedieť kam chodí Oscar Wilde na večeru? V tom prípade si treba prísť pozrieť komédiu Karola Vosátka s týmto názvom o obyčajnej rodine, inšpirovanú životom, ktorá má k ideálu poriadne ďaleko. Už rozprávanie o matke a jej trochu šialených deťoch, dcére, ktorá sa považuje za špatu a synovi, ktorý sa považuje za prevtelenie Oscara Wilda, sľubuje zaujímavý príbeh. Hra príťažlivým spôsobom dešifruje svet dospievajúcich detí a ženy matky.

Do Košíc s týmto titulom prichádza Ateliér Babylon – Michaela Čobejová, Daniela Mackovičová, Štefan Martinovič a Lukáš Dóza. Diváci ich uvidia na festivale Leto v parku v Kasárňach/Kulturparku 16. augusta o 19:30 hod. Táto herecká rodina sa vyberie na chatu, aby tam na želanie dcéry Barbory prečkali koniec sveta. Stretnú sa s chatárom Štefanom, prezývaným „Steve“, ktorý svoju prácu neznáša a najradšej by sa vrátil na Nový Zéland, kde by celý deň surfoval a večer v bare balil pekné baby. Namiesto toho však musí robiť animátora znudeným turistom, najmä z Nemecka. Z letargie ho vytrhne  bizarná rodinka, matka s dvoma dospelými deťmi. Nuda sa zmení na absurdné spolužitie štyroch dospelých ľudí, ktorí si medzi sebou riešia rôzne, doteraz nepomenované traumy a krivdy.

Magický dátum konca sveta, ako aj izolovanosť chaty a čudné správanie chatára vyvrcholí v zvláštnych vzťahoch, kde je každý konfrontovaný s každým. Vrcholom je, keď všetci, vrátane syna Marcela a matky Evy, začnú chatára zvádzať. On je však príliš slušný a jednoduchý a nie je v stave brániť sa. Nakoniec tejto čarovnej rodinke nechtiac podľahne.

Vstupné: 4 € predpredaj/6 € na mieste

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.