LVP: Klena & Klenoty, Chiki liki tu-a, Smola a hrušky – koncerty

Dátum a čas:
piatok - 11. 08. 2017 - 16:30 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


 Letné dni spríjemnia dobrou hudbou v Kasárňach/Kulturparku ďalšie kapely. Festival Leto v parku pokračuje aj v auguste a na pódiu privítame 11. 8. tri skupiny. V úvode večera vystúpi Edo Klena & Klenoty (18:30), publikum si  koncertným programom potom podmaní Chiki liki tu-a (19:45) a hudobný maratón uzavrie kapela Smola a hrušky (21:00).

Obecenstvo naladí na tú správnu strunu rock folková kapela Klena & Klenoty z Prešova, hrajúca pôvodnú tvorbu pesničkára Eda Klenu, ktorého hudba presahuje hranice pesničkárskej tvorby. Čerpá vplyvy z hard rocku, punku, folku, bluesu a reggae a navyše je výdatne podporená jeho vtipnými a často sarkastickými textami.

Klenoty vystrieda ďalší, veľmi obľúbený, hudobný klenot Chiki liki tu-a a roztočí to so skladbami z albumu „Slzy tvý mámy, Šedivý a spol., ktorý bol ocenený ako Album roka 2015. Na základe úspechu sa kapela rozhodla nečakať s vydaním ďalšej nahrávky. Na svete je kompilačný album zložený z troch častí 3×4=13. Nájdete tam skladby naživo (napr. aj z Prešova), skladby v úpravách pre dychy (napr. aj DPH) a skladby, kde Chiki liki tu-a vzdali česť svojim obľúbeným undergroundovým kapelám.

Dvadsať rokov na scéne je aj kapela Smola a hrušky. Jej členovia pochádzajú a žijú na Spiši – Spišská Nova Ves a Poprad. Počas svojej existencie si táto skupina vybudovala pozíciu slovenskej reggae-punkovej jedničky, ktorá vyniká energickou koncertnou show a je zárukou kvalitného koncertného vyžitia či party. Štýl, ktorý pomenovali hudobní kritici je farebná zmes reggae, punku, ska, rocku a popu s vlastným hudobným charakterom a okorenená veselými vtipnými textami.

Vstupné: 10 € predpredaj/12 € v deň podujatia

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.