LVP: Koncert v parku za „PAĽIKERAV“

Dátum a čas:
pondelok - 24. 07. 2017 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Súčasťou festivalu Leto v parku bude aj tento rok Koncert v parku za „PAĽIKERAV“, teda „za ďakujem“ po rómsky, počas ktorého sa 24. júla predstavia rómski umelci. Po úspešnom vlaňajšom nultom ročníku tohto výnimočného podujatia pripravilo OZ PAĽIKERAV opäť bohatý program, ktorý sa začne o 13:00 a skončí o 20:00 hod.

Výmenník Brigádnická začal  s občianskym združením pred dvoma rokmi organizovať každý mesiac televíznu talk show, vysielanú v RTVS, kde si ako hostí pozývali rómskych umelcov. „To nás motivovalo, aby sme ich všetkých dostali na jedno pódium, čo sa naozaj podarilo. Nečakali sme až taký úspech. Na koncert prišlo viac ako dvetisíc divákov, medzi ktorými bolo mnoho mladých Rómov, ktorých chceme inšpirovať. Aj tento rok chceme ukázať talent, energiu a temperament rómskej komunity,“ hovorí kultúrna mediátorka výmenníka Zuzana Rohaľová, ktorá verí že sa vystúpenia budú ľuďom páčiť.

Na pódiu sa predstavia uznávaní umelci – gospelová speváčka Anabela Mollová či košický funky spevák Šani Sássi. Divadlo Ac­tor zahrá hru Mast­ný hrniec a ženy z komunitného centra ETP Rankovce uvedú premiéru predstavenia Mangaipen (Pytačky). Oto Hudec bude premietať deťom rozprávky z maringotky, ktorú omaľujú. Celkom vystúpi 13 telies. To všetko bude bez vstupného, iba za PAĽIKERAV, čiže za ďakujem. Aj účinkujúci vystúpia bez nároku na honorár. Návštevníkov čaká deň plný tanca, hudby a divadla.

.

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

One Response to LVP: Koncert v parku za „PAĽIKERAV“

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.