LVP: Lina Mayer a Katarína Máliková – koncert

Dátum a čas:
piatok - 28. 07. 2017 - 17:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Piatkový hudobný večer 28. júla otvorí talentovaná a očarujúca košická speváčka, skladateľka a tanečnica Lina Mayer, ktorá na seba upútala pozornosť v roku 2012 debutovým energickým singlom Dream.

Jej fanúšikovia si ju môžu pamätať ako Karolínu Majerníkovú zo súťaže SuperStar, kde skončila tesne pred bránami finále. Spievala tanečníkom a celebritám ako vokalistka v tanečnej šou Let´s dance, či tancovala v českej verzii tejto šou Stardance po boku herca Sašu Rašilova. Ďalší jej úspešný singel má názov Personal Sky. Lina Mayer je autorkou nielen textov, ale aj svojskej hudby. Práve svojmu textárskemu talentu vďačí za obrovský úspech, ktorý na hudobnej scéne stále má.

 

Po nej ovládne pódium o 20:30 hod. ďalšia mladá ambiciózna speváčka, držiteľka až troch hudobných cien Radio_Head Awards v kategóriách Debut roka 2016, Album roka/Cena kritikov 2016 a Nahrávka roka –worldmusic/folk 2016, Katarína Máliková. Po vydaní svojho debutového albumu Pustvopol koncom minulého roka si ihneď získala pozornosť hudobných odborníkov.

Základ repertoáru jej koncertov tvoria piesne z albumu, ktorý je jedným z najvýraznejších debutov na našej scéne za posledné roky, avšak rada svoje vystúpenia oživuje o skladby s nádychom rozprávkového šansónu a jazzu. Trvalo niekoľko rokov, kým hudobníčka a speváčka z Horehronia prišla na to, ako majú jej pesničky znieť a čo sa dá robiť s ľudovými melódiami, klasickým vzdelaním a elektronikou. V jej tvorbe je výrazný zmysel pre kompozíciu, ktorú spolu s hrou na klavír vyštudovala.

Vstupné: 6 € v predpredaji/8 € v deň podujatia

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.