LVP: Lucia Lužinská & František Báleš – koncert

Dátum a čas:
sobota - 01. 08. 2015 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Speváčka a herečka Lucia Lužinská vystúpi na festivale Leto v parku v sobotu 1. augusta o 19:30 hod. v Kasárňach/Kulturparku. Okrem vlastných skladieb, džezových štandardov a improvizácie v sprievode klavíra predstaví aj slovenské ľudovky. Luciu Lužinskú bude na projekte Tasting Sample hudobne sprevádzať klavirista František Báleš.

LVP15_LUŽ_A1_webHerectvo vyštudovala na VŠMU v Bratislave a džezový spev absolvovala na Kunst Universität Graz v Rakúsku. S kapelou All.Time.Jazz vydali albumy tradičných džezových štandardov First Take, (Un)covered a Zimná krajina/Winterland.

Tvrdým orieškom pre ňu nie sú ani experimentálne projekty spojenia džezu s hip-hopom, rapom či s DJom alebo s klasickým sláčikovým kvartetom. Od roku 2012 pôsobí aj v projekte Borisa Čellára Quintessence, ktorý spája swingovú tradíciu s modernými groovovými podkladmi súčasnosti. S Borisom Čellárom, nominovaným na cenu Via Bona 2008, vytvorili edukačný projekt Jazz Goes To School. Lucia Lužinská mala možnosť zaspievať si aj so speváckou osobnosťou Bobby McFerrinom. Spolupracuje tiež s big bandom Swingless jazz ensemble. Projekt Multivízia nesie prvky experimentálnej povahy. Spája hudbu, text a výtvarné umenie s kreslenými vstupmi priamo počas predstavenia. V spolupráci s Milanom Lasicom nahrali slovensko-anglickú verziu Christmas Song. Široká verejnosť pozná Luciu Lužinskú aj ako herečku zo seriálu Panelák (Klára Máchová).

Vstup: voľný

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.