LVP: Paríž, milujem ťa – film

Dátum a čas:
streda - 05. 08. 2015 - 18:30 - 20:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na multižánrovom festivale Leto v Parku má svoje zastúpenie aj film. Na pódiu Golf v Kasárňach/Kulturparku sa začne 5. augusta odvíjať dej poviedkového filmu z roku 2006 v koprodukcii Francúzsko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko a Nemecko Paríž, milujem ťa. Dej sa odohráva v Paríži a skladá sa z 18 epizód, ktorých ústredným motívom je láska a metropola Francúzska.

Na tvorbe tohto filmu sa podieľalo 20 svetoznámych režisérov ako bratia Coenovci, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne  či Olivier Assayas, aby Paríž ukázali spôsobom, aký tu ešte nebol. Bol natočený kozmopolitnými ľuďmi ako mesto samo. Každá epizóda sa odohráva v inom parížskom obvode. Americká turistka vidí rasové napätie a paranoidné vízie mesta. Mladá emigrantka pracuje v buržoáznom prostredí. Americká hviezdička natáča film. Muž nevie, či má byť s manželkou alebo milenkou. Mladík pracuje v tlačiarni a túži po inom mužovi. Otec sa pasuje so vzťahom ku svojej dcére. Pár sa snaží okoreniť si svoj sexuálny život. To je len zopár zážitkov, ktoré tvoria film.

Vstup: voľný

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.