LVP: Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol – film

Dátum a čas:
štvrtok - 13. 08. 2015 - 18:30 - 20:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na multižánrovom festivale Leto v Parku má svoje zastúpenie aj film. Na pódiu Golf v Kasárňach/Kulturparku sa bude 13. augusta premietať film Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol. Filmová snímka s najväčším rozpočtom v histórii švédskej kinematografie bola nakrútená podľa bestselleru Jonasa Jonassona. Rozpráva príbeh o jednom veselom úteku a zároveň o šialenom životnom príbehu svojhlavého muža, ktorý sa síce nikdy nezaujímal o politiku, ale napriek tomu bol vždy nejako zapletený do veľkých historických udalostí 20. storočia. Bojoval v španielskej občianskej vojne, zachránil generála Franca, prispel k objavu atómovej bomby, opil sa s prezidentom Trumanom, stretol sa s Mao Ce-tungom, Stalinom, Churchillom, Kim Ir-senom, Charlesom de Gaullom a mnohými inými…

Spisovateľ Jonas Jonasson vydal v roku 2009 svoju prvotinu a kniha sa okamžite stala čitateľským hitom a najpredávanejším švédskym titulom v rokoch 2010 a 2011. V súčasnosti je preložená do vyše 40 jazykov. O filmovú verziu sa postaral švédsky režisér a scenárista Felix Herngren. Hrajú: Robert Gustafsson, David Wiberg, Mia Skäringer, Alan Ford.

Vstup: voľný

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

One Response to LVP: Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol – film

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.