LVP – Tri tvorivé tvory – divadlo

Dátum a čas:
nedeľa - 10. 08. 2014 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Divadelno-improvizačná skupina 3T, teda divadlo troch hercov si užíva adrenalín na javisku. Tvoria ho Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Puchovský a Stano “Stanley” Staško. V rámci festibvalu Leto v parku sa predstavia v Kasárňach/Kulturparku košickému publiku s predstavením, ktoré je spoločným dobrodružstvom hercov a divákov a cesta do krajiny fantázie a temných zákutí ľudskej predstavivosti. Neplatia žiadne obmedzenia, herci spracovávajú vlastné skúsenosti i spontánne podnety do autentického príbehu. Divadelná improvizácia je umelecký tvar natoľko citlivý, že do hry vstupujú i nálady a pocity divákov a predstavenie sa tak stáva naozaj spoločným dielom. Je premiérou a derniérou zároveň. Ide teda o neopakovateľný zážitok z tvorivého procesu a vzniku predstavenia priamo pred očami publika.

Predstavenia sa tak stávajú interaktívnymi, kde divák určí smerovanie deja alebo ho v procese pozmení. „Naša improvizácia je v značnej miere situačná. Znamená to, že humor, ktorý sa snažíme produkovať, vzniká priamo na javisku. Často ním prekvapujeme aj seba samých, čo sa snažíme využiť, ale nebránime sa ani scudzovaciemu efektu, keď priznáme, že aj nás to zaskočí a baví. Divák, však toto priznanie ocení. Pri každom predstavení vytvárame novú a nepredvídateľnú divadelnú hru, čo v praxi znamená, že vytvárame dej, postavy, prostredie priamo pred divákmi na tému, ktorú si zvolia oni. Každú tému sa snažíme naplniť humorom a zmysluplne uzavrieť,“ tvrdia herci. Staňte sa teda autormi i divákmi a zabavte sa.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.