LVP: Variácie lásky – divadelné predstavenie

Dátum a čas:
nedeľa - 16. 07. 2017 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Divadlo na rázcestí sa nesústreďuje iba na detského diváka. Vo svojej ponuke má aj predstavenia pre dospelých. Okrem rozprávky zahrá 16. júla na festivale Leto v parku v Kasárňach/Kulturparku o 19:00 hod. inscenáciu Variácie lásky. Viacuhlovou optikou sa herci pozrú na rôzne premeny lásky. Život z jeho úsmevnej i smutnej stránky zachytávajú  poviedky slovenských klasičiek – Eleny Maróthy-Šoltésovej Moje deti a Boženy Slančíkovej Timravy Za koho ísť? Divadlo ich ponúka v citlivo vyváženom a vizuálne pôsobivom spojení. Je to dramatizácia dvoch literárnych diel v jednej inscenácii.

Timrava v poviedke Za koho ísť? pokračuje v hľadaní obrazov a osudov žien a skúma rôzne ženské roly, ktoré sú im „dané“, bez ohľadu na storočie, v ktorom žijú. Odmietala vydať sa z rozumu, verila v pravú lásku a celý život ostala slobodná. Nikdy netúžila po deťoch a aj za túto jej črtu ju súdobá spoločnosť odsudzovala. Poviedka je prozaickým debutom. Hovorí o stavoch a pocitoch mladej nevydatej ženy, ktorá práve rozhoduje o smere svojho milostného života.

Najúspešnejším dielom Eleny Maróthy Šoltésovej sú Moje deti. Nie je iba prienikom do duše detí, výrazne sa v ňom prejavujú autorkin demokratizmus a dar pokory a tolerancie voči životu/Bohu v kombinácii s odvahou hovoriť otvorene o ženskom údele. Dielo zobrazuje individualitu vydatej matky dvoch detí, jej pochybnosti ohľadom výchovy a noriem správania vo vzťahu matka – dieťa, ako aj strach a radosti obyčajnej mamy.

Vstupné: 4 € v predpredaji/6 € v deň podujatia

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.