M. Žolobanič: Berte to športovo – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 08. 09. 2016 - piatok - 30. 09. 2016 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Košice sú v tomto roku Európskym mestom športu, čo inšpirovalo aj karikaturistu Miroslava Žolobaniča. Síce bez veľkých športových výkonov, ale s úsmevom sa na šport a vtipné situácie pozrel cez výstavu pod názvom Berte to športovo. Na jeho humorných kreslených obrázkoch sa návštevníci zasmejú. Jeho tvorbu si budú môcť pozrieť od 8. do 30. septembra v budove Bravo na prvom poschodí  v Kasárňach/Kulturparku. Prístupná bude každý deň okrem pondelka od 11:00 do 18:00 hod.

Miroslav Žolobanič je karikaturistom od mlada. S kreslením vtipov začal na vysokej škole a skrášľoval  nimi nástenky. Teraz kreslí všetko, čo má rád. Inšpiruje ho každodenný život. Športová tematika mu nie je cudzia. Vydal knihu kresieb Bavme sa hokejom. Je jeho veľkým fanúšikom. Na zápasoch zažije veľa úsmevných príhod, ktoré potom premieta do karikatúr. Rád siaha aj po zdravotníckych či školských témach. Raz by chcel vydať vtipnú knihu aj pre deti. Samozrejme o zvieratkách.

Vernisáž: 8. 9. o 17:00 hod.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.