Malí hrajú veľkým – žiacky koncert

Dátum a čas:
štvrtok - 21. 05. 2015 - 15:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Základná umelecká škola Bernolákova pozýva verejnosť na koncert žiakov I. stupňa Malí hrajú veľkým, ktorý sa uskutoční v Kasárňach/Kulturparku 21. mája o 17. hodine. Spoluúčinkujú sláčikový súbor a Detská ľudová hudba Abovček.

Hudobný odbor patrí k najväčším na škole. Sedemsto žiakom umožňuje zoznamovať sa so svetom hudby teoreticky i prakticky. Ponúka hudobné vzdelávanie v ôsmich oddeleniach. Sú vstupnou bránou do magického sveta hudby, ktorej tajomstvá odkrývajú, pomáhajú precítiť a rozvíjajú talent žiakov skúsení pedagógovia.

Sláčikový orchester žiakov I. stupňa, ktorý sa predstaví vo štvrtok podvečer, reprezentuje školu na rôznych koncertoch. Neoddeliteľnou súčasťou školy je aj ľudová hudba. Na pódiu sa predvedie jeden z dvoch súborov ľudovej hudby Abovček, ktorý čerpá hudobný materiál z blízkych regiónov. Veľkou mierou prispieva k zachovaniu nášho kultúrneho dedičstva a dáva možnosť i dnešnej generácii stať sa na chvíľu súčasťou histórie a spoznať jej čaro a kolorit.

Vychutnajte si koncert v podaní najmladších muzikantov.

Vstupné: dobrovoľné

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.